Samtec Inc. FFSD-05-D-05.91-01-N-R
Part No.:
FFSD-05-D-05.91-01-N-R
Datasheet:
AetrixFFSD-05-D-05.91-01-N-R.pdf
Comments
FFSD-05-D-05.91-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.492' (150.00mm, 5.91")