Samtec Inc. FFSD-05-D-06.40-01-N-R
Part No.:
FFSD-05-D-06.40-01-N-R
Datasheet:
AetrixFFSD-05-D-06.40-01-N-R.pdf
Description:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Comments
FFSD-05-D-06.40-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.533' (162.56mm, 6.40")