Samtec Inc. FFSD-05-D-06.60-01-N
Part No.:
FFSD-05-D-06.60-01-N
Datasheet:
AetrixFFSD-05-D-06.60-01-N.pdf
Description:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Comments
FFSD-05-D-06.60-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.550' (167.64mm, 6.60")