Samtec Inc. FFSD-05-D-11.00-01-N-RW
Part No.:
FFSD-05-D-11.00-01-N-RW
Datasheet:
AetrixFFSD-05-D-11.00-01-N-RW.pdf
Comments
FFSD-05-D-11.00-01-N-RW Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")