Samtec Inc. FFSD-05-D-11.00-01-N-RW-R
Part No.:
FFSD-05-D-11.00-01-N-RW-R
Datasheet:
AetrixFFSD-05-D-11.00-01-N-RW-R.pdf
Comments
FFSD-05-D-11.00-01-N-RW-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")