Samtec Inc. FFSD-06-D-05.50-01-N
Part No.:
FFSD-06-D-05.50-01-N
Datasheet:
AetrixFFSD-06-D-05.50-01-N.pdf
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Comments
FFSD-06-D-05.50-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
12
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.458' (139.70mm, 5.50")