Samtec Inc. FFSD-07-D-11.00-01-N
Part No.:
FFSD-07-D-11.00-01-N
Datasheet:
AetrixFFSD-07-D-11.00-01-N.pdf
Comments
FFSD-07-D-11.00-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")