Samtec Inc. FFSD-10-D-03.20-01-N-RW
Part No.:
FFSD-10-D-03.20-01-N-RW
Datasheet:
AetrixFFSD-10-D-03.20-01-N-RW.pdf
Comments
FFSD-10-D-03.20-01-N-RW Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.267' (81.28mm, 3.20")