Samtec Inc. FFSD-10-D-03.35-01-N-R
Part No.:
FFSD-10-D-03.35-01-N-R
Datasheet:
AetrixFFSD-10-D-03.35-01-N-R.pdf
Comments
FFSD-10-D-03.35-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.279' (85.09mm, 3.35")