Samtec Inc. FFSD-25-S-01.00-01-N
Part No.:
FFSD-25-S-01.00-01-N
Datasheet:
AetrixFFSD-25-S-01.00-01-N.pdf
Description:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Comments
FFSD-25-S-01.00-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
50
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.083' (25.40mm, 1.00")