Samtec Inc. FFSD-25-S-01.50-01-N
Part No.:
FFSD-25-S-01.50-01-N
Datasheet:
AetrixFFSD-25-S-01.50-01-N.pdf
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Comments
FFSD-25-S-01.50-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
50
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.125' (38.10mm, 1.50")