Samtec Inc. HCMD-03-S-50.00-02
Part No.:
HCMD-03-S-50.00-02
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixHCMD-03-S-50.00-02.pdf
Description:
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Comments
HCMD-03-S-50.00-02 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
HCM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Cable
Number of Positions:
6
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)