Samtec Inc. HCMD-05-T-02.00-02-N-G-P05
Part No.:
HCMD-05-T-02.00-02-N-G-P05
Datasheet:
AetrixHCMD-05-T-02.00-02-N-G-P05.pdf
Comments
HCMD-05-T-02.00-02-N-G-P05 Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.167' (50.80mm, 2.00")