Samtec Inc. HCMD-08-T-06.50-02-S
Part No.:
HCMD-08-T-06.50-02-S
Datasheet:
AetrixHCMD-08-T-06.50-02-S.pdf
Comments
HCMD-08-T-06.50-02-S Specifications
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)