Samtec Inc. HCMD-10-T-18.50-01-N
Part No.:
HCMD-10-T-18.50-01-N
Datasheet:
AetrixHCMD-10-T-18.50-01-N.pdf
Comments
HCMD-10-T-18.50-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)