Samtec Inc. HCMD-15-T-02.50-01
Part No.:
HCMD-15-T-02.50-01
Datasheet:
AetrixHCMD-15-T-02.50-01.pdf
Comments
HCMD-15-T-02.50-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)