Samtec Inc. HCMS-05-T-04.50-01-S-R
Part No.:
HCMS-05-T-04.50-01-S-R
Datasheet:
AetrixHCMS-05-T-04.50-01-S-R.pdf
Comments
HCMS-05-T-04.50-01-S-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)