Samtec Inc. HCSD-05-D-05.50-01-T-N-RW
Part No.:
HCSD-05-D-05.50-01-T-N-RW
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixHCSD-05-D-05.50-01-T-N-RW.pdf
Description:
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Comments
HCSD-05-D-05.50-01-T-N-RW Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
HCS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)