Samtec Inc. HCSS-20-D-06.00-01-P05
Part No.:
HCSS-20-D-06.00-01-P05
Datasheet:
AetrixHCSS-20-D-06.00-01-P05.pdf
Comments
HCSS-20-D-06.00-01-P05 Specifications
Number of Positions:
20
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)