Samtec Inc. IDMD-03-D-08.50-G
Part No.:
IDMD-03-D-08.50-G
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixIDMD-03-D-08.50-G.pdf
Description:
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Comments
IDMD-03-D-08.50-G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
6
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)