Samtec Inc. IDMD-04-T-07.50-G-R
Part No.:
IDMD-04-T-07.50-G-R
Datasheet:
AetrixIDMD-04-T-07.50-G-R.pdf
Comments
IDMD-04-T-07.50-G-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
8
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)