Samtec Inc. IDMD-07-S-08.50
Part No.:
IDMD-07-S-08.50
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixIDMD-07-S-08.50.pdf
Description:
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Comments
IDMD-07-S-08.50 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Cable
Number of Positions:
14
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)