Samtec Inc. IDMD-11-T-14.50-C-R
Part No.:
IDMD-11-T-14.50-C-R
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixIDMD-11-T-14.50-C-R.pdf
Description:
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC MALE AS
Comments
IDMD-11-T-14.50-C-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
22
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)