Samtec Inc. IDSD-04-D-08.25
Part No.:
IDSD-04-D-08.25
Comments
IDSD-04-D-08.25 Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
8
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.687' (209.55mm, 8.25")