Samtec Inc. IDSD-04-S-10.00-ST8
Part No.:
IDSD-04-S-10.00-ST8
Comments
IDSD-04-S-10.00-ST8 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
8
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")