Samtec Inc. IDSD-04-S-11.50-ST4-RW
Part No.:
IDSD-04-S-11.50-ST4-RW
Comments
IDSD-04-S-11.50-ST4-RW Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
8
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.958' (292.10mm, 11.50")