Samtec Inc. IDSD-05-S-11.00-P10-G-ST4
Part No.:
IDSD-05-S-11.00-P10-G-ST4
Comments
IDSD-05-S-11.00-P10-G-ST4 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")