Samtec Inc. IDSD-06-D-05.75-R
Part No.:
IDSD-06-D-05.75-R
Comments
IDSD-06-D-05.75-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
12
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.479' (146.05mm, 5.75")