Samtec Inc. IDSD-06-D-10.00-T-P05-G
Part No.:
IDSD-06-D-10.00-T-P05-G
Comments
IDSD-06-D-10.00-T-P05-G Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
12
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")