Samtec Inc. IDSD-07-D-02.25-G-R
Part No.:
IDSD-07-D-02.25-G-R
Comments
IDSD-07-D-02.25-G-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.187' (57.15mm, 2.25")