Samtec Inc. IDSD-07-D-02.75-G
Part No.:
IDSD-07-D-02.75-G
Comments
IDSD-07-D-02.75-G Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.229' (69.85mm, 2.75")