Samtec Inc. IDSD-07-D-10.00-T-P10-G
Part No.:
IDSD-07-D-10.00-T-P10-G
Comments
IDSD-07-D-10.00-T-P10-G Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")