Samtec Inc. IDSD-07-S-06.70-G-ST8
Part No.:
IDSD-07-S-06.70-G-ST8
Comments
IDSD-07-S-06.70-G-ST8 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.558' (170.08mm, 6.70")