Samtec Inc. IDSD-07-S-11.00-G
Part No.:
IDSD-07-S-11.00-G
Comments
IDSD-07-S-11.00-G Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")