Samtec Inc. IDSD-08-D-05.50-T-R
Part No.:
IDSD-08-D-05.50-T-R
Comments
IDSD-08-D-05.50-T-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.458' (139.70mm, 5.50")