Samtec Inc. IDSD-08-D-10.00-T-G
Part No.:
IDSD-08-D-10.00-T-G
Comments
IDSD-08-D-10.00-T-G Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")