Samtec Inc. IDSD-08-S-02.50-ST8
Part No.:
IDSD-08-S-02.50-ST8
Comments
IDSD-08-S-02.50-ST8 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.208' (63.50mm, 2.50")