Samtec Inc. IDSD-08-S-02.75-G-ST3
Part No.:
IDSD-08-S-02.75-G-ST3
Comments
IDSD-08-S-02.75-G-ST3 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.229' (69.85mm, 2.75")