Samtec Inc. IDSD-10-S-10.00-T
Part No.:
IDSD-10-S-10.00-T
Comments
IDSD-10-S-10.00-T Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")