Samtec Inc. IDSD-10-S-12.00-T-G
Part No.:
IDSD-10-S-12.00-T-G
Package:
Datasheet:
AetrixIDSD-10-S-12.00-T-G.pdf
Description:
FLEX CABLE 20 POS 12"
Comments
IDSD-10-S-12.00-T-G Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
1.00' (304.80mm)