Samtec Inc. IDSD-15-D-11.81
Part No.:
IDSD-15-D-11.81
Comments
IDSD-15-D-11.81 Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.984' (300.00mm, 11.81")