Samtec Inc. IDSD-17-D-10.00-G-R
Part No.:
IDSD-17-D-10.00-G-R
Comments
IDSD-17-D-10.00-G-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
34
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")