Samtec Inc. IDSD-20-D-02.15-G
Part No.:
IDSD-20-D-02.15-G
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Comments
IDSD-20-D-02.15-G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
40
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.179' (54.61mm, 2.15")