Samtec Inc. IDSD-20-D-06.50-G
Part No.:
IDSD-20-D-06.50-G
Comments
IDSD-20-D-06.50-G Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
40
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.542' (165.10mm, 6.50")