Samtec Inc. IDSS-08-D-12.00
Part No.:
IDSS-08-D-12.00
Description:
CABLE ASSY 8 POS SKT-SKT 12.00"
Comments
IDSS-08-D-12.00 Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.100" (2.54mm)
Length:
1.00' (304.80mm)