Samtec Inc. IDSS-08-D-13.20
Part No.:
IDSS-08-D-13.20
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
CABLE ASSY 8 POS SKT-SKT 13.20"
Comments
IDSS-08-D-13.20 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDSS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
8
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.100" (2.54mm)
Length:
1.10' (335.28mm)