Samtec Inc. IDSS-08-D-18.00-T-G
Part No.:
IDSS-08-D-18.00-T-G
Description:
CABLE ASSY 8 POS SKT-SKT 18.00"
Comments
IDSS-08-D-18.00-T-G Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.100" (2.54mm)
Length:
1.50' (457.20mm)