Samtec Inc. IDSS-10-D-09.50-G-RW-R
Part No.:
IDSS-10-D-09.50-G-RW-R
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Comments
IDSS-10-D-09.50-G-RW-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDSS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
10
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.100" (2.54mm)
Length:
0.792' (241.30mm, 9.50")