Samtec Inc. IDSS-10-D-10.00-RW
Part No.:
IDSS-10-D-10.00-RW
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Comments
IDSS-10-D-10.00-RW Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDSS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.100" (2.54mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")