Samtec Inc. MMSDT-05-20-L-12.00-S-K
Part No.:
MMSDT-05-20-L-12.00-S-K
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
CBL ASSY 10POS SOCT TO OPEN 12"
Comments
MMSDT-05-20-L-12.00-S-K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Mini Mate® MMSDT
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)